środa, 13 marca 2013

Maia Kozheva: Ubuntu Global Jam w Nowosybirsku


   5 marca br. Maia Kozheva przedstawiła notkę o Ubuntu Global Jam w Nowosybirsku.
 

   "W niedzielę, 4 marca, Ubuntu Global Jam gościł w Nowosybirsku: w Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym.
   W pierwszym wykładzie, Grigori Koscheev powiedział o wolnym oprogramowaniu, jego zaletach i różnicach między free software, freeware, i oprogramowaniem open source.   Następnie Alexey Rusetsky podzielił się przemyśleniami na temat stosowania systemu Linux w edukacji i powiedział o postępach wdrażania Linuksa w rosyjskich szkołach.


   Po przerwie na herbatę, Sergey Basalaev pokazał jak tłumaczyć oprogramowanie używając Launchpad.   Maia Kozheva pokierowała ćwiczeniami poświęconymi tworzeniu pakietów i wysyłaniu ich na Launchpad PPA. Podczas laboratorium słuchacze mieli okazję osobiście stworzyć nowy pakiet od podstaw.


   W tym samym czasie co laboratorium, odbywał się okrągły stół, poświęcony sytuacji gier pod Linuksem. Uczestnicy dyskutowali o wydaniu Steam i ocenili kilka gier dostępnych za jego pośrednictwem (w tym Aquaria i Team Fortress 2).
   Specjalne pozdrowienia dla gości z Barnaułu, którzy odwiedzili nasze wydarzenie!
   Zdjęciadzięki uprzejmości Pawła Gnedova, na licencji CC-BY-SA.


   Osobiście muszę powiedzieć, że byłam pod wrażeniem imprezy oraz przyjaznej atmosfery i odczułam wiele pozytywnych emocji, i zachwyca mnie widok coraz większej liczby kobiet! Miejmy nadzieję, że następnym razem, jak obiecał koordynator, będę wreszcie w stanie zmieścić się na sesji z mocno już przeterminowanym wykładem o kobietach i seksizmie w wolnym oprogramowaniu."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz