piątek, 2 sierpnia 2013

Zadokowany telefon z Ubuntu mobile OS


   Ramkumar Iyer recenzuje telefon Ubuntu Edge'a jako smartfon z Androidem i jednocześnie pełnoprawny komputer z Ubuntu po zadokowaniu i podłączeniu do monitora i klawiatury.

  
   

   Jak dobrze udaje się zrobić jedno i drugie? Aby odpowiedzieć na to pytanie pracownik Canonical, Victor Palau, przedstawił film, na jakim pokazuje działanie LG Nexus 4 z Ubuntu po podłączeniu do monitora
   Film pokazuje jak Palau sprawdza pocztę Gmail, instaluje oprogramowanie, używa terminala i zmienia obszary robocze na monitorze. Inspirujące jest, że używa on ekranu telefonu jako touchpada aby poruszać się po pulpicie, i uruchamia klawiaturę na ekranie telefonu. Okazuje się, że można korzystać z pulpitu bez konieczności podłączenia klawiatury lub myszy. Palau powiedział, że używa Ubuntu z Androidem na Nexusie 4 jako podstawowego telefonu przez około 2 miesiące, i w tym czasie działał on całkiem dobrze.   Zrozumiałe jest, że widać nieco spowolnień. To oczywiste, że Nexus 4 nie całkiem pasuje do tego systemu, i że Ubuntu z Androidem jest dopiero w początkowej fazie badań.
   Założenie Canonical dla Ubuntu na komórkę jest proste: jedno urządzenie zarówno dla informatyka, jak i użytkownika telefonu. Ten cel ma szansę realizacji, jeśli Canonical zbierze 32.000.000 dolarów. Ale niezależnie od tego - jak powiedział Mark Shuttleworth, twórca Canonical, po rozmowach z największymi producentami krzemu -  " poważne szanse na stworzenie jednostki PC/telefon".
   Telefon będzie działać zarówno jako Android, jak i Ubuntu, i pozwoli wybrać system operacyjny przy uruchomieniu. Po starcie z Androidem i połączeniu kablem z monitorem, ma się możliwość uruchomienia Ubuntu. 
   Canonical przyrzeka comiesięczne aktualizacje oprogramowania Ubuntu phone OS i utrzymanie wsparcia telefonu przez trzy lata. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz