czwartek, 22 sierpnia 2013

Sojusz Canonical z Chinami

   "Rząd Chin opiera plan wzrostu o Open Source." (Oltjano)
Oltjano
Oltjano   Czas jaki upłynął od podpisania umowy władz Chin z Canonical pozwala ocenić, że jest ona bardzo korzystna dla obu stron. Ten sojusz Canonical i Chin stworzył nowe możliwości dla obu partnerów. Ubuntu otrzymało potężne wsparcie w dotarciu do szerokiego grona odbiorców i poważnie rozszerza swój rynek, a Chiny oszczędzają dużo pieniędzy. Władze Chin zdecydowały, że system operacyjny oparty na Ubuntu stanie się głównym dla rządu, biznesu i mieszkańców Chin najpewniej nie tylko ze względów finansowych, ale i z uwagi na bezpieczeństwo informatyczne kraju.
   Rząd Chin konsekwentnie opiera się na Open Source,partnerstwo z Ubuntu jest dla Canonical najlepszym wyborem. Oznacza to więcej pieniędzy, więcej możliwości i bardzo duży rynek komputerowy. Rząd Chin chce, aby system operacyjny Ubuntu zastąpił MS Windows - dystrybucję raczej jawnie szpiegowską - na desktopach, tabletach i serwerach. Najpewniej również ze względu na bezpieczeństwo narodowe.
   Smartfony i tablety  to jest sektor, jaki obecnie kontrolowany jest przez Google. Przyszłość pokaże, czy UbuntuKylin zastąpi w Chinach również Androida.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz