czwartek, 18 lipca 2013

Komputer-telefon Ubuntu. Wielkie nadzieje!

   Wielu użytkowników wyczekuje październikowego wydania Ubuntu Touch.

   W tej chwili deweloperzy pracują nad doskonaleniem Unity 8, elementu Ubuntu jaki zjednoczy telefon, komputer stacjonarny, tablet i telewizor poprzez nowoczesny, przyjazny dla użytkownika wygląd i dotyk.
   Jak można wyraźnie zaobserwować, zbiegły się w Ubuntu starannie i precyzyjnie wykonane składniki, użyte w celu dostarczenia wspólnych standardów, właśnie dla zoptymalizowania współdziałania zestawu funkcji.
   Tydzień temu projektanci Ubuntu opublikowali  wideo "Ubuntu Touch Pinlock visual" przedstawiające projekt animacji dla pin-lock. Ten element został niedawno wprowadzony do Unity 8, pozwalając cieszyć się jego testowym zachowaniem. 
    Ubuntu Phone oparty został na wersji Ubuntu Desktop, w jakiej standardowe środowisko powłoki graficznej zastąpione zostało mobilną wersją Unity. Już wiadomo, że będzie użyta zaawansowana technologia. Telefon Ubuntu używa zmodyfikowanego repozytorium. Ważny szczegół - system może pracować z standardowym jądrem Android Linux, co z kolei sprawia, że ​​można go zainstalować na najnowszych smartfonach. Telefon można zamienić na w pełni funkcjonalną wersję komputera z Ubuntu, po użyciu stacji dokującej. W takim tandemie ma się wszystkie cechy Ubuntu: będzie się w stanie wykonać podstawowe operacje na plikach, prace biurowe lub nawet grać w ARM-gry.
   Programy do telefonów Ubuntu opracowano w kodzie dwójkowym, co gwarantuje bardzo dużą szybkość. W tej chwili, OS działa z tradycyjnymi funkcjami telefonów: poczta głosowa, wysyłanie/odbieranie wiadomości SMS i MMS, poczta elektroniczna, korzystanie z przeglądarek WWW, zarządzanie zdjęciami, plikami audio i wideo. Bardzo dobrze zorganizowana jest skrzynka odbiorcza, gdzie zgromadzone są nowe wiadomości, rozmowy, listy i wiadomości z popularnych portali społecznościowych. Twórca Canonical, Mark Shuttleworth powiedział, że dotykowe Ubuntu z powodzeniem wprowadziło interfejs, jaki pozwala w zaledwie kilka ruchów odpowiedzieć na wiadomość na Twitterze lub Facebooku, lub wysłać sms lub e-mail.
   Ponadto system operacyjny Ubuntu Telefon w pełni obsługuje HTML 5. Canonical twierdzi, że wszystkie programy napisane dla innych platform mobilnych, po maleńkich zmianach można uruchomić na Ubuntu.
   Dużym plusem jest pełne wsparcie dla OpenGL, co z kolei sprawia, że na Ubuntu Phone można używać gier.


Wymagania dla Ubuntu Phone OS:

ARM Cortex A9, 1 GHz, 512 МB RAM — dla zwyczajnych telefonów;
4-rdzeniowy ARM Cortex A9/Intel Atom, 1GB RAM — dla zaawansowanych telefonów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz