wtorek, 9 lipca 2013

Canonical to synonim bezpieczeństwa informatycznego

   Na prymat rozwiązań Canonical dotyczących bezpieczeństwa w chmurze zwraca uwagę iloveubuntu.


   Ostatnie lata są czasem awansu Canonical w świecie IT: dystrybucja Ubuntu wniosła w świat Linuksa nowe standardy jakości, piękna i mocy (jak zauważył Linus Torvalds).
   W tym okresie Canonical podbił chmurę, wyzwalając innowacyjne technologie, i przyciągając do partnerstwa  głównych aktorów informatycznych na świecie.


   Wśród stałych partnerów Canonical jest firma Intel, przedstawiając Ubuntu Server jako zalecany system do tworzenia bezpiecznych środowisk informatycznych w chmurze.
   Ubuntu jest przez Intela przedstawiane jako fundament bezpieczeństwa w chmurze z jego Xeonem. Oficjalny dokument Intela pokazuje wykorzystanie Ubuntu przez tę największą ze światowych firm z branży IT w środowisku chmury, gdzie zdolność do innowacji i utrzymanie wysokiego bezpieczeństwa i stabilności są niezbędne.

    Intel to kolejny z gigantów - po Dellu, Hewlett-Packard i Microsofcie - wspierający się sławą jakości i bezpieczeństwa Ubuntu.
   Wielkie nadzieje związane są szczególnie z współpracą Hewlett-Packard i Canonical.

   W październiku 2011 dyrektor generalny Canonical - Jane Silber - przedstawiła w Bostonie projekt OpenStack. Znany na całym świecie Hewlett-Packard dokonał wyboru systemu operacyjnego Ubuntu Fundacji Canonical. Obie firmy połączyły siły, aby stworzyć platformę cloud.
    Głównym celem projektu jest stworzenie nowoczesnej, otwartoźródłowej platformy OpenStack do zdalnego przetwarzania informacji. Pomysł tej akcji wywodzi się tak z firmy hostingowej Rackspace, jak z NASA, znanej agencji kosmiczej rządu USA. Technologie chmurowe ostatnio stają się coraz bardziej popularne, więc nad tymi projektami pracuje  około 120 firm. Wśród nich można znaleźć  popularne firmy informatyczne: AMD, Citrix, Dell, Intel i inne. Tymczasem Canonical i HP współpracują bardzo ściśle, a ich produkt  jest w okresie zamkniętych beta testów. Canonical, którego głową jest Mark Shuttleworth, jest bardzo aktywne w projekcie HP, i przyznaje, że infrastruktura chmury jest bardzo ważna dla wcielenia programu OpenStack w życie. 
   W tym konkretnym projekcie HP i Canonical - niezależnie od zwykłej sympatii do open source - są zgodne co do otwarcia kodu. Obaj uczestnicy tego pomysłu są przekonani, że z wprowadzenie usług OpenStack spowoduje zmiany na lepsze na rynku danych w chmurze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz