niedziela, 7 kwietnia 2013

Współpraca Ubuntu z BBC   W ważnej notce Paweł Sadkowski informuje o pracy BBC (w żadnym przypadku nie należy mylić z TVP) nad ułatwieniem odbioru audycji przez komputer. Canonical było pionierem w tym zakresie. 

   Jako bonus, już od Ubuntu 8.10 jego użytkownicy mogli cieszyć się programami z BBC, o wysokiej jakości strumieniowych treści dostępnych za pośrednictwem odtwarzaczy multimedialnych domyślnie zainstalowanych w Ubuntu. Canonical od dawna współpracuje z BBC, aby upewnić się, że znaczna część materiałów tegoż nadawcy jest dostępna dla wszystkich użytkowników we wszystkich lokalizacjach.
   Uruchomienie odtwarzacza multimedialnego w ramach Ubuntu (Totem Movie Player i Rhythmbox) może uruchamić menu z wybraną zawartością od nadawcy z BBC. Jest to mieszanka wideo, radia i podcastów dostępnych w wysokiej jakości; wiele z nich odtwarzanych jest bez użycia niewolnych kodeków. Zawartość jest stale aktualizowana za pośrednictwem strumienia, ale różni się w zależności od lokalizacji, choć niektóre treści są dostępne dla każdego użytkownika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz