wtorek, 30 kwietnia 2013

Ubuntu na Windows Azure


   Dwugłos na temat współpracy Canonical i Microsoftu: oba teksty są z 16 kwietnia br.

 Paul Oh
Pojawienie się cloud computing (chmury) zmieniło krajobraz IT dla deweloperów i przedsiębiorców, bo znacznie łatwiejsze i bardziej opłacalne jest rozwijanie i wdrażanie nowych aplikacji, usług i infrastruktury. Przedsiębiorcy mogą wybierać wśród dostawców przestrzeni serwerowej w celu zaspokojenia ich potrzeb w zakresie wydajności, funkcjonalności, ceny i elastyczności, jakie będą wspierać strategię technologii dzisiaj, jak i w przyszłości.

Dzisiaj, Microsoft Corp ogłosił ogólną dostępność usług Windows Azure, swoją ofertę publiczną chmury z możliwością tworzenia i zarządzania maszynami wirtualnymi Windows i Linux. W ramach Programu Canonical Certified Public Cloud na Windows Azure jest to w pełni certyfikowane i Ubuntu zostało przetestowane i zoptymalizowane przez Canonical i Microsoft i zapewnia doskonałą wydajność i niezawodność. Przedsiębiorstwa, które wymagają zarówno Windows i Ubuntu mogą wybrać odpowiedni system operacyjny do uruchomienia ich zadań  w oparciu o tę aplikację.

Canonical i Microsoft pracują razem, aby Ubuntu uruchamiać bezproblemowo na Windows Azure. Bob Kelly, wiceprezes Server i Business Tools w firmie Microsoft, powiedział:

"Windows Azure jest zmuszony do otwartości i interoperacyjności. Ubuntu dostępne dla użytkowników Windows Azure jest dużym krokiem naprzód dla interoperacyjności w chmurze publicznej. Nasi klienci mogą wdrożyć wiele krytycznych aplikacji w systemach chmur publicznych i prywatnych Windows Server oraz Ubuntu. "

Ubuntu Server jest wysoce dostępny, bezpieczny, skalowalny i zapewnia narzędzia, które ułatwiają i zmniejszają koszt wdrożeń chmury. Tak więc, dla przedsiębiorstw pragnących wdrożyć  chmurę, dla zorientowanych firm takich jak Hadoop, Cassandra i innych zastosowanie Ubuntu na Windows Azure będzie znane i dobrze nadaje się jako oferta, która zapewnia maksymalną elastyczność wdrażania. Powstała chmura hybrydowa, w jakiej aplikacje i dane mogą pozostać za firewallem firmy - dla bezpieczeństwa, lub z innych powodów - i  są w stanie uzyskać dostęp do danych publicznych w chmurze na żądanie. Jako wiodący system  w większości dużych publicznych chmur, Ubuntu można zainstalować na wielu publicznych chmurach  dla obniżenia kosztów i  świadczeń, jak również uniknąć zależności od jednego dostawcy chmury.

Opieramy się na Canonical, inwestujemy w doświadczenie Ubuntu, aby zapewnić najbardziej kompletną kombinację wydajności, obsługę aktualizacji, zgodność i niezawodność na rynku. Mamy również rozszerzenie naszej oferty handlowej, wsparcia, systemu zarządzania, zgodności audytu i  zabezpieczeń IP komercyjnych klientów korzystających z Ubuntu na chmurze.


Christopher Tozzi
Dell (NASDAQ: DELL) nie jest jedynym wielkim partnerem, z jakim Canonical, firma, która rozwija Ubuntu, zacieśnił ostatnio więzi. We wtorek, Microsoft (NASDAQ: MSFT) poinformował o dostępności usług Windows Azure,  infrastruktury w jakiej Canonical udostępnia bezproblemową integrację Ubuntu na platformie chmury Azure. Ten ruch ma dużo więcej sensu, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Chociaż związek Ubuntu z Azure został teraz nagłośniony, to trwa już jakiś czas. W czerwcu ubiegłego roku, Canonical wydał oficjalne zdjęcia z Ubuntu na Windows Azure, i poinformował, że współpracuje z firmą Microsoft w celu optymalizacji wydajności Ubuntu dla środowiska chmury. Wprowadzenie przez Microsoft we wtorek usług infrastrukturalnych Azure, daje mu nadzieję, że firma zyska dostęp do organizacji migrujących z istniejącej infrastruktury do chmury publicznej, zamiast pomijania MS, a nie ma bezpośredniego wpływu na obrazy Ubuntu w Azure. To daje Canonical okazję do przypomnienia o głębokiej zgodności Ubuntu z Azure. I to napisał na swoim blogu...

   
Poza tą wiadomością Canonical faktycznie nie mówi zbyt wiele o Azure. Ale to tylko przypomina czytelnikom, że Ubuntu jest "wiodącym OS w większości dużych publicznych chmur" (zgodnie z Canonical, bo inne niezależne źródła są niedostępne dla poparcie tego stwierdzenia) i że można uruchomić wiele dużych aplikacji Ubuntu w wielu systemach chmur. Nie jestem pewien, co to ma wspólnego z usługami infrastrukturalnymi Azure w szczególności po tym wszystkim, jeśli są zaprojektowane, aby pomóc w migracji istniejących infrastruktur na Azure. Ale jest to najlepszy czas, aby zachęcić organizacje do wdrażania nowych aplikacji w chmurze na Ubuntu, jeśli chcą one migrować w biegu na chmurę. I jest to kolejne przypomnienie niestrudzonego dążenia Canonical do wszelkich potencjalnych nisz rynku chmur, nawet jeśli oznacza to, że ściśle współpracuje z firmami, które kiedyś były przekleństwem dla ekosystemu otwartego oprogramowania. Ale w post-PC (chyba można tak powiedzieć?) era chmury zmieniła krajobraz na wiele sposobów, a Canonical robi mądrą rzecz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz