wtorek, 30 kwietnia 2013

Canonical jest szybki i nietrudny z OpenStack


Timothy Prickett Morgan reklamuje platformę serwerową Canonical.


Mark Shuttleworth, twórca Ubuntu, dystrybucji Linuksa, od lat chciał, aby włączyć się w tworzenie platformy Chmura, powiedział on podczas swojego przemówienia na szczycie OpenStack w Portland w stanie Oregon.

Ruszył proces z następcą kontrolera Chmury Eukaliptus, jaki jest tylko częściowo open source i nie bardzo wspierany przez społeczność, i w końcu entuzjastycznym przejściu na kontroler OpenStack. A teraz mówi Shuttleworth, Canonical pracuje, aby dostać się do czołówki fali klientów OpenStack.

"Naszym celem jest, aby OpenStack działał jak najszybciej i jak najłatwiej," Shuttleworth powiedział, i przypomniał on zgromadzonym rzeszom OpenStackers, że Ubuntu był pierwszy, używając na serwerze Ubuntu początkowego wydania Bexar z OpenStack.

To stworzyło również mechanizmy pozwalające na kontynuację w wydaniach Essex, Folsom i dodatkach Grizzly dla zmodernizowania bezproblemowo na Ubuntu, a także będzie zastosowane w edycji Hawana, jaka wychodzi na jesieni.

Aby uwypuklić jaką Ubuntu wykonał ciężką pracę, aby OpenStack łatwiej wdroż i utrzymać, Shuttleworth zdecydował się na integrację OpenStack i systemu zarządzania obsługą Landscape dla wsparcia 22000000 serwerów Ubuntu (łącznie na komputerach i serwerach) na całym świecie.

Zamiast patrzeć na OpenStack węzeł po węźle, integracja z Landscape prezentuje wysoki poziom OpenStack i daje zbiorczy widok całej Chmury, a także pozwala administratorom zobaczyć indywidualne charakterystyki wydajności węzła serwera. "To jest jak mapa ciepła waszej Chmury", powiedział on. Chmura nie jest statyczną bardziej niż system operacyjny, i jednym z szczególnie trudnych problemów z chmurami jest uaktualnienie systemu operacyjnego Linux używanego na serwerze, gdy musi być on poprawiony.

Shuttleworth demonstrował na scenie demo z OpenStack w działaniu na paru serwerach HP ProLiant typu rack, z użyciem kerneli Linux Ubuntu Server w węzłach OpenStack zaktualizowanych na serwerze pomocniczym, a następnie uruchomieniu maszyny wirtualnej do migracji z węzła do drugiego urzadzenia, bez konieczności użycia węzłów serwerowych lub ich aplikacji w trybie offline.

Co ciekawe, zamiast pary węzłów kontrolera OpenStack - powiedział Shuttleworth -  można dodać setki stojaków, tysiące serwerów i dziesiątki tysięcy obliczeniowych rdzeni do tego początkowego.

Landscape Dashboard OpenStack będzie aktualizowane tak aby można zaplanować wydajność na podstawie dotychczasowych wyników i danych. Shuttleworth powiedział, że w przyszłym miesiącu, w pełni certyfikowany zestaw sterowników systemu Windows będzie dostępny dla Ubuntu Server i OpenStack tak, że obciążenie systemu Windows możliwe będzie na OpenStack bez użycia pomocy technicznej firmy Microsoft.

Nowe funkcje Landscape, jakie integrują się z OpenStack będą pochodzić z pośredniego wydania Canonical. Przy okazji: OpenStack jest pierwszym nie-Ubuntu oprogramowaniem, jakim zarządza Landscape. I to wskazuje, co Shuttleworth myśli o OpenStack. Myśli o nim, jako o swojej własnej i integralnej części nowoczesnego serwera systemu operacyjnego Linux.

"Wszystko, co żyje w centrum danych i wszystko, co opiera się na wzroście w centrum danych ma być zbudowane na OpenStack," powiedział.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz