piątek, 26 kwietnia 2013

Ubuntu 13.04 to dramatyczne zmiany w grafice


   Londyn, 25 kwietnia 2013: Dzisiejsze wydanie Ubuntu 13.04 zapewnia dużą poprawę wydajności i jakości, co czyni go najszybszą i najbardziej dopracowaną wizualnie edycją Ubuntu.


   Nacisk na lekkość systemu był motywem przewodnim tej edycji, jako wstęp do wydania Ubuntu na całą gamę telefonów i tabletów. W wyniku tego edycja 13.04 zapewnia znacznie szybszy czas reakcji użyciu oraz obniżone zużycie pamięci, co przynosi korzyści wszystkim użytkownikom.

   Wydanie to ilustruje ciągłe zaangażowanie Ubuntujakość i niezawodność. Nasze podejście do rozwoju, a także zaangażowanie społeczności daje doskonałą alternatywę dla ludzi na całym świecie, powiedział Jane Silber, CEO Canonical. To wydanie, 17-e regularne, zaspokaja potrzeby przedsiębiorstw, organizacji, rządów i społeczności, poszukujących bezpiecznego i intuicyjnego systemu komputerowego.

   Następna generacja wyświetlacza Canonical, MIR, jest dostępna jako opcja dla badań. MIR umożliwi bezproblemową konwergencję Ubuntu w telefonie, tablecie i desktopie w następnych wydaniach. Posiadanie tylko jednej bazy kodu dla wszystkich urządzeń ułatwi życie wszystkim twórcom i użytkownikom końcowym, oraz umożliwia wytworzenie nowej generacji urządzeń, które łączą możliwości telefonu komórkowego z wydajności laptopa.


   Ubuntu 13.04 zawiera SDK dla deweloperów do tworzenia natywnych aplikacji dla urządzeń z Ubuntu. Za pomocą tego zestawu SDK, programiści mogą dokonać jednym formularzem  wszystkich czynności związanych z Ubuntu i opublikować program w Centrum Oprogramowania Ubuntu jedną czynnością. Deweloperzy zaczęli już tworzyć aplikacje dla Ubuntu na różne urządzenia.

   Pobierz Ubuntu 13.04 na: http://www.ubuntu.com/download
   Poznaj Mir: https://wiki.ubuntu.com/Mir/GetInvolved

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz