wtorek, 4 grudnia 2012

Ubuntu z Androidem: Complete Linux Installer
   Franek opisał swoje doświadczenia z instalacją dystrybucji linuksowych - przede wszystkim Ubuntu - na urządzeniach z Androidem, na przykładzie tabletu Nexus 7.  

   Autor przedstawia trzy wypróbowane przez siebie sposoby instalacji Ubuntu na tablecie z Androidem. Dwie z tych metod - wirtualizacja ( Limbo PC Emulator) i instalacja natywna (Ubuntu Nexus 7 Installer) to sposoby dla eksperymentatorów.
   Praktycznym rozwiązaniem jest instalacja Ubuntu na urządzeniu z Androidem poprzez użycie programu Complete Linux Installer (autorem jest Zac Powell) lub Linux Installer Standard (autorem jest Gaël Perron). Użycie tych programów nawet przez doświadczonego użytkownika jest związane jednak z pewnym ryzykiem i wymaga rozważnego postępowania.
   Te doświadczenia pokazują siłę, ale i słabości Ubuntu. Miłośnicy Ubuntu próbują jego instalacji na urządzeniach z Androidem, gdyż tabletów z dystrybucją Canonical w sprzedaży praktycznie nie ma. Ze smartfonami jest jeszcze gorzej.
   Doświadczenia autora i świadectwa innych eksperymentatorów wskazują, że Ubuntu jeszcze nie dojrzało jako dystrybucja na tablety i smartfony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz