niedziela, 9 grudnia 2012

Ikonki na Pasku powiadamiania Ubuntu 12.10


   W poradnikach spotyka się polecenia typu: 10 ikonek jakie musisz mieć na Panelu Ubuntu czy Lista 22 ikonek dla Unity. Nie zawsze wskazują one na ikonki autoryzowane.


   W Centrum oprogramowania Ubuntu 12.10 jest sporo programów, jakich ikonki (Icons) można umieścić w Obszarze wskaźników (Indicator area) Paska powiadamiania (Panel). Zasadniczo - ze względu na bezpieczeństwo dystrybucji - innych aktywatorów nie należy używać.
   Programy zawierające ikonki znaleźć można po wpisaniu w oknie wyszukiwania Centrum oprogramowania Ubuntu słów: tray, indicator, ale też applet.
   Opisy wszystkich programów autoryzowanych przez Canonical dla Ubuntu 12.10 - w tym przeznaczonych do umieszczenia w Obszarze wskaźników - przedstawia też Katalog programów Ubuntu.
   Katalog programów Ubuntu powinien być rutynowo używany do weryfikacji aplikacji, gdy jest ona polecana do zainstalowania poprzez Terminal - z pominięciem instalacji przez Centrum oprogramowania Ubuntu - przez najbardziej nawet reklamowanego autora najbardziej znanej witryny lub czasopisma. 
   Programów nie ujętych w Katalogu przez Canonical nie należy instalować w Ubuntu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz