czwartek, 27 grudnia 2012

Dopracowywanie Unity przez Canonical
Stephen M. Webb
Zespół dopracowania Unity 13.04


   UbuntuWeeklyNewsletter/Issue297Stephen M. Webb prezentuje inne podejście do rozwoju Unity. Według Webba, Unity ma być polerowane dla następnej wersji Ubuntu. To oznacza większy nacisk na to, jakie Unity jest teraz, zamiast dodawania nowych funkcji.
   "Od 13.04 wszystko się zmieniło. Och, wciąż trwają prace nad rozwojem funkcji - nie ma powodu, aby to zatrzymać - ale po raz pierwszy mamy pełny zespół dedykowany wyłącznie do celu ustalania problemów w istniejącym oprogramowaniu Unity, powłoce pulpitu. Nie pracujemy nad dodaniem nowych funkcji. Robimy, aby tam wygodniej można pracować i działać lepiej.
Oczywiście, Unity w 13.04 nie będzie idealne: były zgłaszane setki problemów, a wiele z nich jest nieodtwarzalnych przez kogokolwiek z mojego zespołu i nie można ich śledzić na żądanie. Jest również faktem, że chociaż posiadamy kompetentny i dedykowany zespół nie mamy nieograniczonych zasobów, więc mamy z konieczności przyporządkowane i uszeregowane błędy pulpitu dla zespołów projektowych, i nie może być tak, że czyjś ulubiony błąd, pójdzie poza tym cyklem. Jest także prawdą, że niektórzy uważają pewne cechy Unity za błędy, ale my nie będziemy ich "naprawiać", więc nie spodziewaj się, aby Unity nagle zaczęło pracować jak interfejs użytkownika Microsoft Windows XP na przyszłą wiosna.
   Wszystkie prace robimy całkowicie na widoku publicznym, przez Launchpad . Mamy aktywne zaangażowanie autorów społecznych i oczywiście zapraszamy do pomocy, jeśli ktoś z was może dać wsparcie (zawsze jest dużo błędów do poprawienia, kod do przeglądu, testy do napisania i interaktywne testy do zrobienia). Jesteśmy dumni z tego, co robimy i jesteśmy podekscytowani, aby być w stanie to zrobić. 
   Zmierzamy do wypieszczonego, lepszego niż kiedykolwiek pulpitu w Ubuntu 13.04."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz