piątek, 7 grudnia 2012

Corel dla Ubuntu: After Shot Pro   Wiktor przedstawia oprogramowanie firmy COREL do obróbki zdjęć w formacie RAW.
   "AfterShot Pro to świetny program do edycji zdjęć, przede wszystkim w formacie RAW. Corel kupił program mający wcześniej nazwę Bible Pro. Dobrą wiadomością jest to, że są wersje dla Ubuntu (dla systemów 32-bitowych i 64-bitowych).
   W AfterShot Pro zintegrowane są instrumenty do zarządzania obrazami cyfrowymi w różnych formatach. Program bardzo efektywnie wykorzystuje całą moc wielordzeniowych procesorów i łatwo obsługuje wymaganą liczbę obrazów fotograficznych.
   ...Program jest oczywiście płatny, gdyż chłopcy z Corela nie lubią pracować za darmo, i kosztuje 100 zielonych. Ale ponieważ żyjemy w krajach WNP, może być ściągnięty za darmo z wielu trackerów torrentowych. Ściągnąłem go sobie z zasobów popularnego  rutracker.org."   Ąutor nieprecyzyjnie pisze o wersjach programu dla Ubuntu: w istocie sprzedawane są paczki dla Red Hata i Debiana. W Polsce AfterShot Pro kosztuje 379 zł. Cieszy, że Corel pracuje dla Debiana, a więc i dla Canonical. Nie ma nic złego w tym, że osoba której nie zadowala wolny GIMP (albo RawTherapee) ma wybór i może kupić AfterShot Pro. Można przecież także skorzystać z programów bezpłatnych, jakie przedstawia Mateusz Gołąb.
   Notka Wiktora - skądinąd bardzo wartościowa - ma tragikomiczne zakończenie. Biedny Wiktor może nie podejrzewa nawet, że kopiując (drzewiej:kradnąc) AfterShot Pro zainstalował sobie raczej AfterShot Pro Spyware.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz