piątek, 28 czerwca 2013

XMir będzie domyślnym na ekranie Ubuntu 13.10


   Canonical pracuje nad serwerem wyświetlacza Mir, jednoczącym telefon, tablet, desktop  i TV. Mir z Unity 8 w pełni gotowy ma być dla najbliższego wydania LTS (kwiecień 2014 roku).   Jono Bacon:
   "...W wydaniu Ubuntu 13.10 planujemy dostarczyć domyślnie XMir (X działający na Mir) i Unity 7 Codebase, obecne w wersji rozwojowej Saucy.
   W tym układzie włączone będą otwarte sterowniki kart graficznych obsługiwane przez Mir (głównie intel, nouveau i radeon). Dla binarnych sterowników graficznych (np. wiele kart NVidia i ATI), które nie obsługują jeszcze Mir, będzie użyty normalny serwer X. Oznacza to, że Mir powinien dobrze służyć wszystkim użytkownikom Ubuntu 13.10. Owe tymczasowe funkcje zostaną usunięte w Ubuntu 14.04. Pracujemy z dostawcami kart graficznych i partnerami w celu zapewnienia niezbędnego wsparcia dla wszystkich GPU i jesteśmy pewni, że będzie to mieć miejsce w wydaniu 14.04 LTS.
   Zostało to omówione z Radą Ubuntu i wszystkimi liderami zespołów.

   Dlaczego to robimy? Cóż, chcemy uzyskać stabilny Mir i XMir. Mamy kompetentny i oddany zespół pracujący nad tym, i jesteśmy przekonani, że możemy wydać stabilne Ubuntu 13.10 desktop i zyskać czas na optymalizację wydajności i usuwanie błędów dla wydania 14.04.
   Wydanie 13.10 da nam okazję, aby przedstawić Mir milionom użytkowników Ubuntu, a nam pomoże lepiej zrozumieć ich potrzeby, ustalić i szybciej rozwiązać problemy Mir i XMir na naszej drodze do kolejnego LTS.
   Niektórzy z was mogą się zastanawiać, jaki wpływ będzie to miało na działanie innych dystrybucji, ale to nie powinno hamować naszych wysiłków w ogóle. Wszystkie dystrybucje na komputery stacjonarne powinny uruchomić się sprawnie w XMir. Zobacz poniższy film wideo, jaki pokazuje różne dystrybucje działające na XMir w zintegrowanej grafice Intela (to również pokazuje, że serwer X działa!):
 

   Będziemy współpracować z innymi dystrybucjami, aby upewnić się, że to przejście jest jak najbardziej komfortowe. Współpracujemy również z zespołem Mir, aby zapewnić dodatkową dokumentację pisemną dotyczącą innych firm, nie zbudowanych na Ubuntu..."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz