sobota, 29 czerwca 2013

Mark Shuttleworth podbija USA na Mobile Asia Expo


   To jest gwiezdny czas Marka Shuttlewortha. Teraz w Szanghaju do CAG (Carrier Advisory Group - Grupy Doradczej Touch) dołączył telekom z USA.

   Mobile Asia Expo w Szanghaju (26-28 czerwca 2013), było miejscem pokazania szybkich postępów Ubuntu dla telefonów komórkowych (40 najbardziej popularnych modeli). Uruchomione w lutym już używane jest jako codzienne urządzenie przez wielu developerów w społeczności Ubuntu, a zachwycało zainteresowanie zwiedzających smartfonami i tabletami Ubuntu na stoisku Canonical, aby wypróbować je sobie.


Mark Shuttleworth:
  "Bardzo krótko - miałem doskonały pokaz na telefon Asia Expo. Bardzo cenne informacje zwrotne dotyczące  postępów Canonical w pracach nad mobilnym Ubuntu i całym ekosystemem od naszych partnerów. Przede wszystkim dowiedziałem się, że operator z USA dołączył do naszej grupy doradczej - obok najnowszych uczestników z Indonezji i Australii. Więc to oznacza, że ​​mamy partnerów, którzy pokryją część Azji, większość Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Chciałbym uzyskać perspektywę uczestnictwa Japonii i Afryki w grupie, i myślę, że możemy zamknąć CAG gdyż wolimy mieć mniej, ale treściwszych rozmów.
   Ci, w USA są bardzo szczęśliwi, bowiem teraz są reprezentowani w Grupie Doradczej Touch!"

   W istocie Mark Shuttleworth jednoczy nie tylko komputer, urządzenia mobilne (touch: telefon, tablet, czytnik książek) i telewizor, ale także aparat fotograficzny, kamerę filmową i dyktafon. Powodzenia, Mark!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz