niedziela, 2 czerwca 2013

Full Circle Magazine (73)


   Full Circle Nr 73 jest datowany jako magazyn majowy.


   Majowy magazyn zawiera:
  •  Nowości Ubuntu:
- Wiosenne porządki na ubuntu.com
   16 kwietnia uruchomiona została zaktualizowana wersja ubuntu.com mająca usprawnić nawigację w serwisie i pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć to, czym jest Ubuntu.
   Ulepszenia, poczynione w zakresie zawartości i struktury witryny są głównie odbiciem tego, co użytkownicy przekazali podczas badań, np. doprecyzowania opisu Ubuntu i zmiana orientacji nawigacji.
   Już nawigacja ma przekazać nowemu użytkownikowi, że Ubuntu to system na wiele urządzeń: desktop, telefon, tablet.

- Testowanie Ubuntu Touch
   Testowe Ubuntu ma edycje dla czterech urządzeń: grouper (nexus 7), maguro (galaxy nexus), mako (nexus 4) i manta (nexus 10). Można pomóc w testowaniu poprzez instalację i raportowanie wyników.

- Wydanie edycji 13.04
   25 kwietnia 2013 r. wydano Ubuntu 13.04. Zapewnia ono lepszą wydajność i poprawę jakości, co czyni go najszybszym i najbardziej wizualnie dopracowanym Ubuntu.
   Nacisk został położony na lekkość systemu, jako wstęp do wydania Ubuntu na całą gamą urządzeń mobilnych. W wyniku tego 13.04 zapewnia znacznie szybszy czas reakcji przy użyciu oraz obniżone zużycie pamięci, co przynosi korzyści wszystkim użytkownikom.

   Ubuntu 13.04 zawiera Developer Preview SDK dla deweloperów do budowy natywnych aplikacji dla urządzeń z Ubuntu. Za pomocą tego zestawu SDK, programiści mogą wykonać i opublikować zgłoszenie w Centrum Oprogramowania Ubuntu jedną przesyłką. Deweloperzy zaczęli już tworzyć aplikacje dla Ubuntu na różne urządzenia.

- Nie będzie The Supercalifragilisticexpialidocious Scorpionfish
   Mark Shuttleworth pogratulował wydania edycji 13.04 i zdecydował, że kolejna edycja Ubuntu będzie mieć nazwę kodową the saucy salamander.

- Pablo Rubianes i Costales Marcos powołani do Rady LoCo

- 9 maja koniec wsparcia edycji Ubuntu 8.04, 10.04 i 11.10

- Przygotowanie i podsumowanie vUDS w dniu 13 maja

- Ubuntu Billboard Photo Contest in Russia and Ukraine
   Do końca maja, można było wziąć udział w tym konkursie i przedstawić zdjęcia z jednego lub więcej billboardów z Dell i Ubuntu rozłożonych w 6 największych miastach Rosji i Ukrainy. Można było wygrać ekscytujące nagrody, w tym laptop Dell z preinstalowanym Ubuntu. 

- Tydzień otwarty Ubuntu
  • Programowanie  w Pythonie (44) 
  • Kurs LibreOffice (26)
  • Wprowadzenie do bazy danych SQLite
  • Poznawanie Blendera (6a)
  • Poznawanie Inkscape (13)
  • Statystyka czytelników (959 odpowiedzi)
  •  Mój Pulpit
 - John Niendorf:
-
- Yeinier Ferras:
  • I wiele więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz