sobota, 12 stycznia 2013

U1. Okręt flagowy Ubuntu

   
   Ubuntu One (w skrócie: U1) to wielosystemowy, sieciowy zasobnik Canonical na pliki o pojemności 5 GB - zsynchronizowany i dostępny dla użytkownika online na najróżniejszych urządzeniach -zintegrowany z innymi usługami: kontaktami Evolution, notatkami Tomboy, serwisem Twitter i muzyką.


   U1 jest domyślną - bezpłatną - usługą Ubuntu od wydania 9.10. Usługa staje się aktywną po rejestracji na stronie Ubuntu One:


   Ubuntu One jest dostępne w najpowszechniejszych dystrybucjach: Windows, Mac, Android i iOS. W dowolnym urządzeniu można uzyskać dostęp online do własnych zasobów poprzez przeglądarkę internetową za pośrednictwem strony Ubuntu One:


   Ikonkę U1 można umieścić na Launcherze, lub jako indykator w Obszarze powiadomień Panelu Ubuntu. Najprostszy sposób instalacji indykatora U1 przedstawia Joey-Elijah Sneddon:

sudo add-apt-repository ppa:rye/ubuntuone-extras
sudo apt-get update && sudo apt-get install indicator-ubuntuone

   Ubuntu One to wspaniała promocyjna usługa Canonical, w najwyższym stopniu godna rozpropagowania.
   Ale nic nie jest doskonałe. Frankfurterium: "Co może lekko niepokoić - Canonical stosuje standardowy ale niezbyt przyjemny chwyt. Jedną z opcji wysyłania pliku jest "useMagic". Przy ustawieniu wartości true U1 sprawdza (zapewne po sumie SHA1), czy ktoś nie posiada już identycznego pliku. Wówczas po prostu kopiuje się go między kontami. Oczywiście możemy z tej możliwości nie korzystać i za każdym razem od nowa uploadować plik, ale... Nigdzie nie znalazłem opcji, która by wyłączała możliwość kopiowania od nas."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz