piątek, 4 stycznia 2013

Canonical zachwyca i daje nadzieję   Виктор na witrynie 
softhelp.org.ua daje piękny szkic osiągnięć i zamierzeń Marka Shuttlewortha. Jest to pean na cześć wolnego oprogramowania.

   "Okresowo przeglądam rosyjsko- i anglojęzyczne blogi o moim ulubionym OS Ubuntu. I właśnie wczoraj byłem bardzo zaskoczony, jakie plany ma Mark Shuttleworth i jego firma Canonical. Dokładniej, widziałem parę filmów. Okazuje się, że w 2013 lub na początku 2014 zostanie wydany Ubuntu w wersji na telefony komórkowe. Jak rozumiem, konsekwentnie jest rozwijana wersja Ubuntu Phone: Ubuntu, które będzie działać z telefonem opartym o Androida. Ten telefon może być podłączony do monitora tworząc zwykły komputer osobisty! Czyż to nie jest wspaniałe?   Chociaż na początku będą spowolnienia i zawieszenia systemu, ale to raczej nieuniknione. Po tym wszystkim, kiedy Mark przedstawił nową powłokę Unity, wielu wrogów Ubuntu wykorzystało to do szyderstw i dywersji przeciw niemu. W rzeczywistości były to narodziny czegoś monolitycznego i doskonałego. A teraz spójrz, co mamy z każdą kolejną wersją? Jak dla mnie, to jest po prostu wspaniałe i wyróżnia się z tłumu: wygodna i piękna powłoka Pulpitu. Tak najprawdopodobniej będzie z Ubuntu TV, Phone, Tablet, itp.
   A prezentacja na stronie ubuntu.com każdej nowej wersji Ubuntu? Po tym wszystkim, to jest super! Nie potrzeba słów - pokazuje wszystko człowiekowi, który nie ma pojęcia o Linuksie, a Ubuntu w szczególności, i niech on decyduje sam.


   Jak by nie krytykowali Ubuntu "prawdziwi" fani Linuksa, to Mark i Spółka są znakomitymi twórcami doskonałego systemu operacyjnego dla ludzkości. W rzeczywistości tylko Ubuntu obecnie oferuje tak wiele dobrych projektów. Wersja dla komputerów PC i notebooków nie jest daleko od wersji dla telefonów komórkowych, tabletów i telewizorów.
  A projekt Ubuntu One? Teraz bez niego nie mogę sobie wyobrazić bezpieczeństwa danych, zdjęć itp. Poprzez link polecający można stworzyć Chmurę z 25 GB. Posiadacze startowego pendrive z Ubuntu Live mogą szybko stworzyć własną Chmurę wielkości 25 GB. Mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli. Jeśli nie, napisz komentarz - pytaj. Ostatnio usługa Ubuntu One ma też przeglądarkę. Bardzo przydatna rzecz. Widzimy, że chłopaki pracują. Może nie zawsze ich innowacje są sukcesem, ale w ogóle - jest rozkoszą pracować na ich dystrybucji - szacunek dla całej ekipy Canonical i osobiście dla Marka.


   A fakt, że firma Valve, dobrze znana graczom z programu Steam, podpisała umowę o współpracy z Canonical? Teraz Ubuntu, oprócz wszystkich zasług i osiągnięć staje się także platformą dla graczy. Jak to rozumieć, co? MO-ŁOD-CY! A sama firma Valve ogłosiła, że w zakresie gier, Ubuntu wygląda lepiej niż nowy Windows 8.    Och! Nie jest daleko do godziny złamania niewolniczego monopolu firmy Microsoft. W naszym życiu jest postęp, społeczeństwo staje się coraz bardziej nowoczesne, prawa własności intelektualnej, prawa autorskie, powoli, ale zmieniają się. Wiele firm, przedsiębiorstw, a następnie zwyczajnych użytkowników samodzielnie, lub pod pretekstem oszczędności, albo ze strachu przed surową karą rządzących monopoli, przejdzie na wolne oprogramowanie."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz