środa, 9 stycznia 2013

Chris Wilson: Zaangażowanie w One Hundred Paper Cuts   Chcesz zaangażować się w Ubuntu? Nigdy nie było lepszego czasu. Ale gdzie zacząć? Ubuntu to ogromny projekt, więc to może być trudne, aby dowiedzieć się, gdzie się udać, aby rozpocząć wspieranie Ubuntu. Jest jedno miejsce, gdzie możesz zacząć  - najlepsze według mnie - to One Hundred Paper Cuts. Ale co to jest One Hundred Paper Cuts?    Według Wiki: "One Hundred Paper Cuts - jeden z projektów Launchpad - istnieje, aby usuwać małe niedogodności w Ubuntu. Te błędy są zwykle uważane za zbyt małe przez twórców aplikacji, mających więcej niż wystarczająco dużo pracy. Projekt One Hundred Paper Cuts wyręcza ich. W każdym cyklu wydawniczym Ubuntu, projekt ma na celu rozwiązać 100 z tych małych błędów i w ten sposób dać Ubuntu wykończenie, które nie jest zazwyczaj spotykane w innych Linuksach."


   Nie wiem jak programować. Co mogę zrobić?

   Większość prac jest w istocie wykonywana przez nie-programistów. Jeśli nie wiesz, jak programować, ale chcesz się zaangażować w projekt możesz zrobić tak:
- uruchom ulubioną, domyślną aplikację Ubuntu i powiedz nam o niej wszystko, co Cię w niej irytuje. Jeśli nie wiesz, jak rozpoznać Paper Cut, przeczytaj What-is-a-paper-cut , a jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zgłosić problem, spójrz na How-do-i-report-a-paper-cut.
- odnajdź na stronie Launchpad swoją ulubioną aplikację i przejrzyj istniejące raporty o błędach, aby zobaczyć, czy są tam jakieś Paper Cut. Jeśli znajdziesz je, to zgłoś je do nas.
- Twoja pomoc zmniejszy nasze obciążenie przez sprecyzowanie bugów. Działania te muszą być oznaczone jako potwierdzone, niepełne lub nieprawidłowe.
- Twoja pomoc zmniejszy nasze obciążenie jeszcze trochę więcej przez zmniejszenie naszego zbioru potwierdzonych błędów.   Wiem jak programować. Co mogę zrobić?
   TakeYour. Pick. One more.
 
   Jeśli wiesz, jak programować w C/GTK+, lub przynajmniej chcesz uczyć się, to nie brakuje problemów do rozwiązania. Wybierz bug jaki chcesz i uporaj się z nim. Jeśli potrzebujesz pomocy, połącz się z naszym zespołem, a podamy Ci dłoń.

   Wesołych świąt i szczęśliwego hakowania :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz