czwartek, 16 maja 2013

Praca z obrazami ISO w Ubuntu


   Виктор przedstawia programy do pracy z obrazami ISO dostępne w Centrum oprogramowania Ubuntu.
   Obrazy ISO są bardzo popularne w różnych systemach operacyjnych. W obrazy ISO pakowane są kopie gier, systemów, płyt CD i Live, wreszcie po prostu tworzy się własne obrazy, z niezbędnym oprogramowaniem, danych, itp. Oczywiście nie jest wyjątkiem i Ubuntu. W Centrum oprogramowania Ubuntu dostępne są następujące programy do pracy z obrazami ISO:
   ISO Master. Program przeznaczony jest do tworzenia i edytowania obrazów ISO. Ta aplikacja nie tworzy obrazów z dysków CD / DVD, a także nie zapisuje ich, ale można łatwo utworzyć obraz z istniejących plików i folderów na dysku twardym. Ponadto program może edytować już istniejące obrazy ISO (usuwać lub dodawać pliki w obrazie).


   Furius ISO Mount. Ta aplikacja ma możliwość montowania obrazów dysków na podobieństwo takich programów jak Alcohol 120, Daemon Tools w systemie Windows. Oprócz ISO, program może pracować z IMG, BIN, MDF i plików NRG. Furius ISO Mount ma bardzo przyjazny interfejs, więc dowiedzieć się co i jak może każdy.

   Z pomocą tego programu, czasami montuję i instaluję gry dla systemu Windows, które są spakowane w  obrazy ISO. Program nie różni się w zastosowaniu od innych tej klasy, więc wygląd nie powinien wprowadzić w stan osłupienia. Wspaniały program!
   Ponadto, w związku z programem do nagrywania płyt Brasero, można łatwo wypalić żądany obraz na dysku.

   AcetoneISO. Twórcy chcieli stworzyć program pracujący stabilnie, z prostym i intuicyjnym interfejsem. Udało im się to wspaniale. Oprócz plików ISO, program obsługuje następujące formaty: .bin, .mdf, .nrg, .img, .daa, .dmg, .cdi, .b5i, .bwi, .pdi i inne. Potrafi zapisywać obrazy na dyski. Programu użyje każdy potrzebujący użytkownik.
   To na pewno nie jest pełna lista programów do pracy z obrazami ISO. Jest z pewnością jeszcze kilka programów, ale opisałem  te, jakie ja osobiście lubię za niezawodną pracę i estetyczny wygląd.
   Najważniejsze jest to, że w Ubuntu wszystkie niezbędne zasoby do pracy z plikami ISO, zarówno graficzne jak i konsolowe. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz