niedziela, 5 sierpnia 2012

Klasyczne Menu GNOME na Panelu UNITY

   Od początku bieżącego roku można w UNITY uruchamiać programy w dawnym, dobrym stylu GNOME. Tworząc ClassicMenu Indicator (CMI) Florian Diesch pogodził wodę z ogniem:
   "Jest to prosty sposób na uzyskanie klasycznego Menu GNOME dla tych, którzy przedkładają to menu nad Panel Uruchamiania (Launchera) Unity. Podobnie jak w klasycznym Menu GNOME, zawiera gry, Wine i wszystkie inne aplikacje, jakie są zainstalowane."


   CMI świetnie uzupełnia Panel Uruchamiania, pozwalając zoptymalizować go, poprzez usunięcie z niego rzadziej używanych programów.
   Paczkę Debiana pobraną ze strony Autora - skompilowaną dla Ubuntu 12.04 - instaluje się z pomocą Centrum Oprogramowania Ubuntu: osobistym hasłem trzeba potwierdzić zaufanie do twórcy i jego programu. Warto to zrobić! Po instalacji i ponownym uruchomieniu komputera na obszarze powiadamiania Panelu Unity ukazuje się ikonka stylizowana na logo Ubuntu: daje ona dostęp do wszystkich zainstalowanych programów w klasycznym stylu GNOME.


   ClassicMenu Indicator Floriana Diescha jest doskonałym uzupełnieniem Panelu Uruchamiania (Launchera) i Panelu Głównego (Dasha) - jest spolonizowany. CMI zasługuje, aby należeć do standardowej, startowej konfiguracji Ubuntu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz