czwartek, 23 sierpnia 2012

Optymalizacja Panelu Ubuntu 12.04 - Ikonka Menu logowania

   Wśród ulepszeń Unity Ubuntu 12.10 jest niby drobiazg: włączenie Menu logowania (symbol postaci z nazwą) do Menu systemu (obrazek zębatki lub komputera) w prawym narożniku Paska Powiadomień (Panelu). Być może twórcy Ubuntu zdecydują się też na włączenie do Menu systemu ikonek sieci i głośności - one też nie są nieustannie niezbędne na newralgicznym obszarze ekranu. 
   Zmiana jest logiczna i wręcz konieczna. Menu logowania (wraz z nazwą użytkownika, będącą jego integralnym elementem) raczej tylko zaśmieca Panel Ubuntu, gdyż  zastosowanie tego menu jest niezwykle rzadkie. Nie bardzo też wiadomo czemu ma służyć utrzymywanie nazwy użytkownika na cennym, niedużym obszarze apletu. Zdecydowana większość użytkowników Ubuntu - szczególnie wydania 12.04 LTS, gdyż ma ono długoterminowe wsparcie - może bez najmniejszej szkody, wręcz z korzyścią, na stałe usunąć tę ikonkę z Panelu. Zadanie to można wykonać z użyciem programu Dconf Editor. Szczegółowo to rozwiązanie przedstawia Paweł P.

    W razie potrzeby Menu logowania można łatwo przywrócić uruchomiając Dconf Editor i zaznaczając skrajne opcje (show-real-name-on-panel i user-show-menu) w: apps > indicator-session.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz