czwartek, 26 września 2013

Zarząd Monachium upowszechnia Ubuntu


   W Monachium konsekwentnie wymienia się Windows na otwarte oprogramowanie (Radu Tyrsina).

   Windows XP przestanie otrzymywać wsparcie od firmy Microsoft w kwietniu 2014 roku. Dlatego też Zarząd Monachium postanowił rozprowadzać bezpłatne płyty z Ubuntu 12.04 dla użytkowników martwiejącego Windows XP.
   Zarząd Monachium, poprzez swoją bibliotekę Gasteig, przygotuje około 2000 płyt z Ubuntu 12.04 do zaoferowania swoim mieszkańcom dotkniętym przez  zakończenie wsparcia Windows XP. Wcześniej sądzono, że władze miasta wybiorą Lubuntu 12.04, mające mniejsze wymagania systemowe, a taki sam okres wsparcia. 

   Monachium, siedziba BMW i Bayernu, jest trzecim  co do wielkości miastem w Niemczech, więc ta decyzja nie jest bez znaczenia. 2 000 płyt CD z Ubuntu 12.04 LTS będzie oferowane przez biblioteki w całym mieście, a czytelnicy będą mogli je wypożyczyć i zainstalować tę dystrybucję Linuksa. Ta oferta jest kierowana do mieszkańców, którzy nie mają wystarczających możliwości, by samodzielne pobrać i zainstalować Ubuntu.
   To nie jest pierwszy raz, kiedy Monachium okazuje zainteresowanie systemem Linux. Projekt, jaki Zarząd Monachium rozpoczął w 2007 roku, a ma zakończyć się przed końcem bieżącego roku, ma na celu wymianę oprogramowania 15.000 komputerów z Microsoft (Windows i Office) na własną wersję Linuksa, zwaną LiMux.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz