poniedziałek, 9 września 2013

Wszyscy kibicują Canonical i Mozilli


   Canonical i Mozilla, wskazują szczytne cele stosując godziwe metody. Więc cały świat im kibicuje. Tak, czy inaczej.

   Aktualnie obie organizacje ogromny nacisk kładą na oprogramowanie telefonów komórkowych. Obszerny opis tych działań przedstawia Eric Brown.

    "Chociaż kampania smartfonu Ubuntu Edge nie osiągnęła celu finansowego, to zebrała około 20.000 inwestorów. Wcześniej pierwszy telefon z Firefox OS dostępny w USA i Wielkiej Brytanii - odblokowana wersja 3,5-calowego ZTE - wyprzedany został na eBay w ciągu trzech dni.
    ...To prawda, pierwsza partia tego odblokowanego telefonu ZTE z Firefox OS za 80 dolarów to było tylko 2 000 sztuk, a nowa dostawa jest zapowiadana na wrzesień.

    ...ZTE i Alcatel, który oferuje podobne niewyszukane smartfony z Firefox OS, sprzedają telefony komórkowe w Hiszpanii, Polsce, Kolumbii i Wenezueli. Planowana jest sprzedaż na Węgrzech, następnie w Portugalii, Grecji, Brazylii i innych krajach przez wielu operatorów, w tym Telefonicę, Deutsche Telekom i Telenor.
    ...Firefox OS ma ograniczone możliwości i nie jest ani typowym OS, ani prawdziwą platformą Linux w tradycyjnym sensie. W odróżnieniu od swoich linuksowych odpowiedników, jest oparty o HTML5 i zorientowany na przeglądarkę internetową Firefox.
   ...Ale droga jest stroma. Android posiada obecnie niemal 80 procent rynku smartfonów, a jego ceny maleją."

   Ubuntu, w porównaniu do Firefoksa OS jest inny, Firefox OS i Ubuntu obsługują różne rynki i potrzeby. Ta różnorodność jest wspaniałym bogactwem wolnej społeczności. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz