piątek, 5 października 2012

Tandem Windows-Ubuntu po rosyjsku

   Potencjał rosyjskiego Ubuntu można szacować - sądząc po liczbie tłumaczy - jako dwukrotnie większy od polskiego. Nie powinno to peszyć: Rosja to duży i zasobny kraj. Jest od kogo uczyć się.
   Oto jak wygląda Tandem Windows-Ubuntu w oczach Rosjan.


   "Jeśli potrzebujesz bezpiecznego internetu, edytowania nagrań (wideo, zdjęć czy plików audio), chcesz czytać książki, jeśli efekty wizualne Windows są zbytnim obciążeniem dla Twego komputera, jak również jeśli chcesz dzwonić najtaniej do dowolnego miejsca na świecie, lub bezpłatnie z komputera do komputera - to Ubuntu jest właściwym wyborem.
   Ale należy pamiętać, że niektóre peryferia mogą nie działać w Ubuntu, bo producenci często nie produkują  dla Linuksa sterowników dla swoich urządzeń, zakładając nieopłacalność produkcji, a te sterowniki jakie są stworzone przez wolną społeczność, nie zawsze, z tej czy innej przyczyny, są dostatecznie zgodne ze sprzętem.
   Ponadto Linux nie jest jeszcze dostatecznie oprogramowany jeśli chodzi o systemy CAD / CAM i gry, choć i w tym zakresie zrobiono duże postępy. Niektóre wysoko wyspecjalizowane programy przeznaczone dla systemu Windows, w Ubuntu mogą nie zadziałać. I chociaż można szukać ratunku w Wine, warto poszukać alternatywnego rozwiązania w postaci podobnego programu, ale pod Linuksem.
   W każdym razie, nikt nie ogranicza użytkownika: zawsze można ustawić Windows jako drugi system (dual boot)."

   Tak, pragmatyki uczyć się od Rosjan można.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz