niedziela, 4 listopada 2012

Nie samym Canonical człowiek żyje: Florian Diesch

   Florian Diesch konsekwentnie rozwija Unsettings: 28 października br. upublicznił wersję 0.08 tego programu.


   "Unsettings to graficzny program konfiguracyjny dla powłoki Unity, który pozwala zmienić niektóre ustawienia. Unsettings może zmienić ustawienia użytkownika, ale nie można używać go do zmiany ustawień globalnych czy innych, wymagających uprawnień administratora. Można użyć Unsettings do zmiany tematów GTK, menedżera okien, ikonek i kursorów. Ale nie ma obsługi instalacji nowych tematów. Dzięki Unsettings można wyłączyć globalne menu i paski przewijania stosowane w Unity."
   Aktualne są zachęty różnych autorów do instalacji Unsettings. A więc instalować Unsettings w Ubuntu 12.xx?

   Tego programu nie ma ani w Centrum oprogramowania Ubuntu, ani też w Synapticu. A instalowanie programu z autoryzowanego repozytorium jest kluczowe dla bezpieczeństwa Ubuntu. Ale...
   Autor - znany, rzetelny deweloper, twórca ClassicMenu Indicator należącego do Centrum oprogramowania Ubuntu - informuje: 

   "Unsettings jest oprogramowaniem beta: działa u mnie i wielu innych użytkowników, ale może ma jeszcze kilka błędów. Używać go można na własne ryzyko.
   Jeśli znajdziesz błąd w Unsettings, albo masz pomysł jak go można ulepszyć, proszę zgłosić to w Launchpad tak, abym mógł zapoznać się z uwagami. Dziękuję."
   I ja dziękuję Florianowi Dieschowi za jego pracę na rzecz Ubuntu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz