czwartek, 10 listopada 2011

Unity: Panel uruchamiania (Launcher)

Panel uruchamiania (Launcher) jest ruchomym paskiem, znajdującym się po lewej stronie Pulpitu (Desktop) Unity.


Można go dopasować do własnych upodobań - tak jak Panel (pasek powiadamiania) - poprzez zmianę wielkości jego piktogramów (ikon), usunięcie nieużytecznych spośród nich, lub dodanie nowych.
Sposób zmiany wielkości piktogramów Panelu uruchamiania można znaleźć np. w poradzie Łukasza Schmidtke.
http://www.ubuntu-pomoc.org/unity-zmiana-rozmiaru-ikon-w-menu-bocznym/

"Dopasowanie rozmiaru ikon do własnych potrzeb poprawi wygląd naszego pulpitu. Poza tym duże ikony kiepsko prezentują się na wielkich monitorach.
Aby zmniejszyć rozmiar ikon potrzebny jest Menedżer ustawień CompizConfig, który posiada wtyczkę integracyjną z Unity (swoją drogą, co to za integracja, jak 90% opcji nie działa).
Otwórz menu główne, wybierz Programy, wyszukaj i wybierz Terminal. Wydaj polecenie:
sudo apt-get install compizconfig-settings-manager
Otwórz menu główne, wybierz Programy, wyszukaj i otwórz Menedżer ustawień CompizConfig.
Na liście wtyczek odszukaj Ubuntu Unity Plugin. Kliknij na nazwie lewym przyciskiem, aby przejść do jego ustawień.
Unity - zmiana rozmiaru ikon w menu bocznym
Ustawienia wtyczki Ubuntu Unity Plugin
Wybierz kartę Experimental i ustaw rozmiar ikon w polu Launcher icon size. Zmiany rozmiaru powinny nastąpić od razu - nie ma konieczności ponownego uruchamiania środowiska."

Nieużyteczne piktogramy Panelu uruchamiania usuwamy prawoklikiem - w czasie gdy właściwy program jest aktywny - odznaczając opcję Przechowywanie programów. Zaznaczając tę opcję, dodajemy piktogram istotnego dla nas programu do Panelu uruchamiania. Można to także zrobić podczas instalacji nowego programu poprzez Centrum Oprogramowania Ubuntu.
   Ukryty Panel Uruchamiania można wywołać poprzez naciśnięcie i przytrzymanie klawisza Super (Windows): piktogramy programów umieszczonych w Panelu uruchamiania ukazują się wtedy z numerami klawiszy szybkiego uruchomienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz